Pentru o masa festiva, s-au cumparat 25 kg de portocale si 15 kg de banane la acelasi pret. Bananele au costat cu 140 de lei mai putin decat portocale. La ce pret se vindeau fructele? (Va rog sa scrieti schema, nu rezolvarea)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!