c) Pentru o masa festiva ,sau cumparat 25 kg de portocale si 15 kg de banane la acelas pret.Bananele au costat 140 lei mai putin decat portocalele.La ce pret se vindeau fructele? Rezolvare cu justificari daU 20 puncte
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Limba română. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!