Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 RON . Oretul unui kg de mere a fost 4 lei iar un kg de pere a fost 6 lei .Cate kg de pere a cumparat? (Rezilvati in doua moduri:prin metoda falssei ipoteze si metoda comparatiei?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Limba română. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!