2 5 kilograme de orez şi 6 kilograme de mălai costă 59 lei. Cât costă 8 kilograme de orez, știind că un kilogram de mălar costă 4 lei?​

Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari