c) Cât costă un kilogram de banane? Dar un kilogram de portocale? 4. 4 caiete de matematică și 9 blocuri de desen costă împreună 124 de lei, iar 5 caiete de matematică și 3 blocuri de desen costă împreună 56 de lei. a) Prețul unui bloc de desen poate fi 8 lei? Justifică. b) Cât costă un caiet de matematică? Dar un bloc de desen? rog 137 kg jar 9 lăzi cu visine si 7 lăzi cu 1
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!