Cât cântărește fiecare? 9. 4 kg de mere costă cu 16 lei mai puțin decât 6 kg de portocale. Știind că pentru 2 kg de mere şi 5 kg de portocale s-au plătit 24 lei, aflați cât costă un kg de fiecare.​

Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari