Olivia a cumparat de la piata mere si pere in total 8 kg si a platit 42 lei. pretul unui kg de mere a fost 4 lei iar a unui kg de pere a fost 6 lei. cate kg de pere a cumparat? rezolvati prin metoda comparatiei. va rog am nevoie urgent!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!