metoda comparației Ion a cumpărat 3 kg de zahăr și 2 kg făină pentru care a plătit 24 RON Andrei a cumpărat 5 kg de zahăr și 3 kg de făină pentru care a plătit 39 RON Calculează cât costă 1 kg de zahăr și 1 kg de făină! dau coroana
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!