3) Formulează întrebarea astfel încât problema să se rezolve prin două
operații. Rezolvă problema obținută cu justificări.
Un balon costă 6 lei, iar o minge
este de 4 ori mai scumpă.


Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari