Pentru a prepara magiun, Maria a cumpărat trei soiuri diferite de prune. În tabelul de mai jos aveți cantitățile de prune cumpărate și prețul respectiv. II III I 3 kg 2 lei cantitate pret/kg a) Cât a costat un kilogram de amestec de prune? b) Prin preparare, se pierde 40% din cantitatea de prune. Dacă la preparare s-a adăugat 1 kg de zahăr cu prețul 2 lei, care este prețul unui kilogram de magiun? 2 kg 2,5 lei 4 kg 2,25 lei​

Pentru A Prepara Magiun Maria A Cumpărat Trei Soiuri Diferite De Prune În Tabelul De Mai Jos Aveți Cantitățile De Prune Cumpărate Și Prețul Respectiv II III I 3 class=

Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari