O gospodină a cumpărat 5 kg de mere, 4 kg de struguri și 6 kg de prune
plătind 36 lei. A doua oară a plătit 37 lei pentru 4 kg de mere, 5 kg de struguri și 4
kg de prune, iar a treia oară pentru 9 kg de mere, 9 kg de struguri și 5 kg de prune
a plătit 68 lei. Cât costă 1 kg din fiecare, dacă prețurile au fost aceleasi de fiecare
dată?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!