Un kg de mere și un kg de pere costă 6 lei, un kg de pere și un
kg de prune costă 9 lei, iar un kg de mere și un kg de prune costă 7 lei.
Cât costă câte un kg de mere? Dar un kg de pere? Dar un kg de prune?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!