8 kg de mere costă 24 RON atunci tot atât cât 4 kg de lămâi Cât costă 1 Kg de lămâie
Va rog îmi trebuie mâine la școală
Și cu metota comparației, răspunsuri complete
Va roooogggggggv​


Răspuns :

Răspuns:

1 kg lămâie = 6 lei

Explicație pas cu pas:

8 kg mere =24 lei

4 kg lămâie= 24 lei

1 kg lămâie = 24 : 4 = 6 lei

1 kg lămâie =6 lei

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari