Răspuns :
https://www.mathema.ro/aritmetica/metoda-reducerii-la-unitate
uite aici un site care te-ar putea ajuta!
Pai daca ai 2 mere care in total costa 2 lei,trebuie sa imparti numarul de mere(in acest exemplu) la pretul merelor(in acest exemplu) sa imi spui daca ai inteles
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!