5 Calculeaza câte kg de nutret consumă fiecare animal într-o zi daca: 6 vaci și 2 oi consumă 256 kg; 9 vaci și 5 oi consumă 400 kg. 6 Cât costă fiecare floare, stiind că: 2 lalele, 4 narcise şi 2 frezii costă 22 lei; 3 lalele, o narcisă şi 7 frezii costă 35 lei; 5 lalele, 5 narcise şi 8 frezii costă 54 lei.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!