folosind o anumita suma de bani se poate cumpara 5 kg de carne cu 20 de lei kilogramul daca pretul kilogramului de care ar fi 25 lei atunci cu aceiași suma sar putea cumpara

Răspuns :

Răspuns:

5kg×20lei=100lei. prima data

100:25=4kg pt prețul de 25lei /kg

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari