cat costa un kg de mere daca 7 kg costa 35 lei? VA ROG AJUTATI-MĂ, DAU COROANĂ ​

Răspuns :

35 : 7 = 5 lei ( costa 1 kg de mere )

1kg mere = 35 lei :7 kg mere

=>1 kg mere = 5 lei

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari