6. Pentru fabricarea unei paini un patron cheltuieşte 2 500 lei pentru materia prima, 1 000 lei
constată că vinde zilnic câte 100 páini, iar dacă o vinde cu 4 500 lei, vinde zilnic câte 300 paini. Dacă
pentru plata angajaţilor şi 500 lei pentru alte cheltuieli. Dacă vinde pâinea cu 5 000 lei bucata
ai fi tu patronul cum ai proceda pentru a avea un câştig mai mare?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!