dacă 3 caiete costa 12 lei atunci 1 caiet costa..... lei​

Răspuns :

Răspuns:

4 lei

Explicație pas cu pas:

12:3=4

Sper ca te am ajutat! Succes la scoala

Răspuns:

4 lei

Explicație pas cu pas:

12 lei ÷ 3 lei=4 lei

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari