3 Un elev a cumparat 16 calete si 12 creioane, pentru care a plătit 60 de lei . Un alt elev a cumpărat 16 caiete si creioane, pentru care a plătit 56 de lei. Cat costă un calet? Dar un creion? Compara preturile lor
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!