Compune o problema după fiecare reprezentare grafica. Ajutați-mă va rogg​

Compune O Problema După Fiecare Reprezentare Grafica Ajutațimă Va Rogg class=

Răspuns :

Răspuns:

1.

un caiet costa 10 lei.cat costa un penar ,dacă în total Mihai a dat 22 le lei?

2.cat costa o punga de nachos daca punga de pufuleti costa 3 lei si este de 3 ori mai ieftina decat punga de nachos

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari