7. Mama a cumpărat pahare mari cu 12 lei bucata şi tot atâtea pahare mici cu 8 lei bucata. Pentru paharele mari a plătit cu 24 lei mai mult decât pentru paharele mici. Cât au costat paharele mari? Dar cele mici? Cât au costat toate paharele? Dau coroana
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!