Păpușa costă 24 de lei, iar mingea - 6 lei. Păpușa și mingea costă în total de 3 ori mai mult de cât mășinuța​

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

Cât costă păușa și mingea ?

24 lei + 6 lei = 30 lei costă păușa și mingea

Cât costă mașinuța ?

30 lei : 3 = 10 lei costă mașinuța

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari