5 Dragoș și Daria fac cumpărături de același fel. Dragoș cumpără 2 kg de mere și 5 kg de pere, plătind 26 lei. Daria cumpără 6 kg de mere și 7 kg de pere, plătind 46 lei. Cât costă un kg de mere? Dar un kg de pere?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!