De la o cofetarie, Miruna a cumpărat 2 fursecuri şi 4 napolitane, plătind 26 de lei. In altă zt, la aceleași prețuri, a cumpărat 2 fursecuri şi 6 napolitane de acelaşi fel ca primele, plătind 34 de lei. Câți lei costă un fursec? Dar o napolitana?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!