metoda comparației compune și apoi rezolvă problemele reprezentate prin desene ​

Răspuns :

Pentru 3 ciocolate si 3 pachete de biscuiti s-au platit 21 de lei, iar pentru 3 ciocolate si 4 pachete de biscuiti s-au platit 24 de lei

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari