Răspuns:
Intr-un magazin o pasta de dinti costa 12 lei. O periuta de dinti costabde 3 ori mai putin decat pasta de dinti. Cat costa fiecare obiect?
I mod= 12:3= 4 lei o pasta de dinti
II mod= prin metoda figurativa
Explicatie: Sper sa fie corect,coroana?