Pentru 3 kilograme de mere, 2 kilograme de pere și 4 pâini, o persoană a plătit 31 de lei. Dacă ar fi cumpărat un kilogram de mere, 4 kilograme de pere și 2 pâini, ar fi plătit cu 4 lei mai mult. Ştiind cà 3 kilograme de mere, 2 kilograme de pere şi 2 pâini costă 2 27 de lei, află prețul fiecăruia dintre produsele cumpărate. 20 AUS 20 Pentru gradinita 8
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!