Răspuns :
Răspuns:
cat costa un kg de struguri?
192:12=16 lei
cat costa 16 kg struguri?
16×16=256 lei
Răspuns:
256 lei
Reprezentare:
12 kg struguri.........192 lei
16 kg struguri.........? lei
Rezolvare:
192:12=16 lei (1 kg)
16×16=256 lei (16 kg)
Sper că te.am ajutat! Coroană?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!