te rog dau coroana 29 Dacă Ioana ar cumpăra 3 caiete şi 2 blocuri pentru desen, ar plăti 12 lei. Dacă ar cumpăra 2 caiete şi 3 blocuri pentru desen, ar plăti cu 1 leu mai mult. Cât costă un caiet? Dar un bloc pentru desen? Prin metoda comparației te rog.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!