9 kilograme de caise costă 54 de lei. Câți lei vor costa 3 kilograme? 92​

Răspuns :

4 kg vor costa 18 lei

Explicație pas cu pas:

54:9=6

6×3=18 lei 3 kg

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari