creați o problema cu bani. Dacă se poate și rezolvarea. URGENT!!!​

Răspuns :

Răspuns:

la un magazin Ana a cumpărat o pâine care a costat 2 lei și un kg de bomboane care a costat 6 lei .

Darius a cumpărat 3 pixuri care au costat 8 lei și 2 radiere care au costat 6 lei .

Care este suma de bani cheltuita de Darius și Ana?

sper ca team ajutat