Răspuns :
36 + 14 = 50 plante ( cumpărate in total )
300 : 50 = 6 lei ( costă o planta )
Răspuns:
Bunaa!
36+14=50(plante in total)
300lei:50=6lei(costa o planta)
Sper ca te-am ajutat!!! :)))
Succes!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!