4) Alcătuiește o problemă după schema dată și rezolv-o cu plan.
1 p.....?lei
3 p....18lei
?. p.....48lei ​


Răspuns :

La un magazin de fructe , se vând : pere , prune și piersici . a) Dacă 3 prune costa 18 lei , o pară câți lei costa?Justifica răspunsul dat. b) Câte piersici poți vinde încât sa coate 48 de lei ? Justifica răspunsul dat.

COROANĂ TE ROG !!!

dacă 3pixuri 18lei

afla cate pixuri costa 48lei ,dar cat costa un pic

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!


RO Studies: Alte intrebari