Răspuns :
Răspuns:
16+12=28 200-28=192 prețul unui tricou
SEPR CĂ TE-AM AJUTAT
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
16tricouri-12tricouri=4 tricouri
200lei: 4 =50 lei costa un tricou
verif. 16x50- 12x50= 800 lei-600 lei =200 lei diferenta
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!