Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
6 kg rosii....................4 kg mere......................32 lei
7 kg rosii...................4 kg mere.......................36 lei
7 - 6 = 1 kg rosii............................................36 - 32 = 4 lei
6 kg rosii......................................................6 x 4 = 24 lei
4 kg mere..................32 - 24 = 8 lei
1 kg mere.................8 : 4 = 2 lei
Răspuns:
Bună, sper ca te am ajutat!!

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!