Ana a cumpărat de la piață 3 kg de mere 2 kg de banane și 3 kg de portocale ce sumă a cheltuit dacă 1 kg de mere costă 4 ron 1 kg de banane și 100 RON și 1 kg de portocale 7 RON Ce rest primește dacă plătește cu o bancnotă de 50 RON
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!