Răspuns :
Răspuns:
3 kg mere..... 2 kg banane.... 3 kg potocale
1 kg mere =4 lei
1 kg banane =6 lei
1 kg portocale =7 lei
Explicație pas cu pas:
3 *4 =12 lei mere
2 * 6 =12 lei banane
3 *7 =21 lei portocale
12+12+21= 45 lei
50 - 45 = 5 lei rest
Răspuns:
3KG mere=4*3=12 leuti;
2KG bananute=6*2=12 leusori;
3KG portocalute=7*3=21 ronusori;
facem calculul suprem=>50-(12+12+21)=50-45=5 lei restuletz
Explicație pas cu pas:
sper ca team ajutat acum treci si scrie problema sau vine si iti fura acadelele hamsterul cu cap de venom
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!