Știind că, pentru fiecare dintre aceste produse, cântarul a afișat: 1,6 kg pentru mere, 1,2 kg pentru pere, 2,4 kg pentru portocale și că pentru fiecare dintre aceste produse s-a folosit câte o pungă de 0,30 lei, Luca a plătit în total:
Păi , dacă ar fi sa o luam logic , nu ne zice cat costă 1kg din fiecare . Deci asta ar însemna că știm doar valoarea de la punga , deci cred că 0,90 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!