S-au cumparat 12 kg de pere si mere. Pentru pere s-au platit 20 de lei, iar pentru mere 14 lei. Un kg de pere este de doua ori mai scump decat un kg de mere. Cat costa un kg de pere? Cate kg de mere s-au cumparat?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!