Pentru o masă festivă, s-au cumpărat 25kg de portocale și 15kg de banane le același preț. Bananele au costat cu 140lei mai puțin decât portocalele. La ce preț se vindeau fructele?.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!