Răspuns :
1. Câți lei costă un kg de strugure?
69:6=11,5(lei un kg de strugure)
2. Câți lei costă 4 kg de struguri?
11,5×4=46(lei 4kg struguri)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!