Răspuns :
42:14=3lei costa un kg
3•5=15 lei costa 5kg
3•5=15 lei costa 5kg
Răspuns:
15
Explicație pas cu pas:
42:14=3 lei (unu singur)
5*3=15 (5kg de ardei)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne onorează – adăugați-ne la favorite pentru a fi mereu la curent!